Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Czarny Bór
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Głosowanie korespondencyjne

W związku z Wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień  25 października 2015 r. informujemy, że zgodnie z art. 53a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) wyborca może głosować korespondencyjnie.

Zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić w urzędzie gminy najpóźniej do dnia 12 października 2015 r.  Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Powinno ono zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie a także wskazanie adresu, na który ma być wysłany pakiet wyborczy, albo deklarację osobistego odbioru pakietu wyborczego w urzędzie gminy oraz oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców w danej gminie. – wzór zamiaru zgłoszenia w załączeniu.

W zgłoszeniu wyborca może zażądać przesłania mu wraz z pakietem wyborczym nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a.

Wyborca zostanie skreślony ze spisu w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania i ujęty w spisie wyborców  w obwodzie głosowania właściwym dla obwodowej komisji wyborczej, wyznaczonej dla celów głosowania korespondencyjnego na terenie gminy.

                                                                            WÓJT GMINY CZARNY BÓR  

                                                                               /-/ Adam Górecki

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 zgłoszenie zamiaru glosowania korespondencyjnego.docx (DOCX, 18.58Kb) 2015-10-06 10:51:31 230 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Iwona Stępińska 06-10-2015 10:51:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Jolanta Dziwak 06-10-2015
Ostatnia aktualizacja: Iwona Stępińska 08-01-2016 09:21:08